Miből készüljön az ajtó, milyen technikával? Nos, a skála igen széles: a legolcsóbb, papírbetétes furnérborítású ajtóktól az egyedi faragású tömörfa nyílászárókig sokféléből választhat. Ezt leginkább a pénztárcája és az ízlése dönti el.
Fontos, hogy milyen helyiségeket választ el illetve zár le az adott ajtó. A vizes helyiségekbe (vécé, fürdő) például célszerű olyan borításút választani, ami ellenáll a ráfröccsenő víznek, párának, nedvességnek, ellenkező esetben hamar tönkremehet a felülete.
Megfontolandó továbbá, hogy milyen hangszigetelő képességet várunk el? Ha például a szülői háló a nappaliból nyílik, ahol a gyerekek már kora reggel szeretnek tévézni és hangoskodni, célszerű olyan ajtót választani, ami lehetővé teszi, hogy a rajcsúrozás ellenére is zavartalanul kipihenhessük az előző esti munka fáradalmait.
Hány üvegezett ajtót szeretnénk beépíteni? Ha hiszi, ha nem, ez a kérdés évekig húzódó viták forrása lehet, ha a család nem gondolja át előre. Hiába szeretne Ön egységes stílust teremteni a lakásban, az az üvegajtó, ami a nappali szoba bejáratát feldobja, a fürdőhöz vagy a kamaszodó gyerek szobájához már nem biztos, hogy ideális. Vannak azonban olyan ajtócsaládok, amelyeknél nem kell lemondania a harmóniáról üveges és teli ajtók esetében sem, mert talál köztük összeillőt.
Ne feledje: a kevesebb néha több! Ha nem biztos a dolgában, inkább válasszon visszafogottabb ajtót, minthogy évekig bánja a hirtelen döntését.